Научно-исследовательская работа студентов

67-я навукова-тэхнічная канферэнцыя студэнтаў і магістрантаў БДТУ

ПАДСЕКЦЫЯ ФІЛАЛАГІЧНАЯ

Пасяджэнне 1-е  “О мой нязводны род, ён моцны духам”.
Пасяджэнне 2-е  “Праслаўлен мой край і словам, і песняй, і шчыраю працай”.
Пасяджэнне 3-е  “Руская мова ў сістэме моўна-культурнай разнастайнасці”.
Пасяджэнне 4-е  “Русский язык в поликультурном мире”.
Пасяджэнне 5-е  “Праз горы страт да Перамогі”.

 

“Моладзь і паліграфія”: вынікі Міжнароднага конкурсу

Падведзены вынікі Міжнароднага адкрытага конкурсу студэнцкіх навуковых работ па паліграфіі і выдавецкай справе “Моладзь і паліграфія”, які быў праведзены ў канцы 2015 года ў Львове пад эгідай Міністэрства асветы і навукі, моладзі і спорту Украіны.

Дыпломам ІІ ступені ўзнагароджана праца выпускніцы факультэта выдавецкай справы і паліграфіі БДТУ 2015 г. (спецыяльнасць “Выдавецкая справа”), а цяпер аспіранткі Маркоўка Юліі Мікалаеўны “Выдавецкая канцэпцыя кніжнага выдання аб малавядомым культурным дзеячы (на прыкладзе кнігі “Той, хто марыў. Язэп Драздовіч”)”. Навуковы кіраўнік: Трус Мікалай Валянцінавіч, загадчык кафедры беларускай філалогіі, кандыдат філалагічных навук, дацэнт.

ВІНШУЕМ!

        

 

Вынікі навукова-даследчай дзейнасці студэнтаў за 2015 г.:
– на Рэспубліканскі конкурс навуковых студэнцкіх прац па гуманітарных, тэхнічных і прыродазнаўчых навуках накіраваны 3 навуковыя працы. Два студэнты адзначаны ІІІ кат.
– на Міжнародны конкурс студэнцкіх навуковых работ “Моладзь і паліграфія” (Украіна) накіравана 1 работа.
– На ўніверсітэцкі конкурс навукова-даследчых і творчых прац студэнтаў па грамадскіх і гуманітарных навуках, прысвечаны  70-годдзю Вялікай Перамогі і 85-годдзю БДТУ, прадстаўлена 279 работ. І катэгорыю атрымалі 4 работы, ІІ катэгорыю – 19, ІІІ катэгорыю -  14.
• Удзел у ХVІ Рэспубліканскай выс-таве педагагічнага вопыту і творчасці навучэнцкай моладзі, прымеркаванай да 70-годдзя Вялікай Перамогі. На выставу ад кафедры было прадстаўлена звыш 100 экспанатаў.
• Удзел у выставе Рэспубліканскага маладзёжнага форума “Моладзь – надзея і будучыня Беларусі” (г.Горкі). Прадстаўлена звыш 50 экспанатаў.
• Удзел у 3 універсітэцкіх выставах БДТУ, накіраваных на патрыятычнае выхаванне студэнцкай моладзі (звыш 300 работ):
– выстава навуковых і творчых дасягненняў студэнтаў;
– выстава, прымеркаваная да дня адчыненых дзвярэй БДТУ;
– выстава да 85-годдзя БДТУ.
Арганізаваны і праведзены 4 навукова-практычныя студэнцкія канферэнцыі:
1. “Беларусь – зямля маіх бацькоў, мая зямля” (БДТУ; 20.04.2015)  – 22 дакл.
2. “Русский язык – путь к знаниям” (БДТУ; 24.04.2015)  — 16 дакл.
3. “Скарбы спадчыны духоўнай” (БДТУ; 25.04.2015) — 19 дакл.
4. “Равеснікі стагоддзя” (БДТУ; 12.12.2015) —  24 дакл.
За лепшыя даклады граматамі БДТУ ўзнагароджана 6 студэнтаў.
Па выніках 66-й навукова-практычнай студэнцкай канферэнцыі апублікавана 5 артыкулаў.
Арганізаваны і праведзены алімпіяды па беларускай і рускай мовах (БДТУ; 5-8.05.15).

 

66-я навукова-тэхнічная канферэнцыя студэнтаў і магістрантаў БДТУ

ПАДСЕКЦЫЯ ФІЛАЛАГІЧНАЯ

 

ПАСЯДЖЭННЕ 1-е

 «Беларусь – зямля маіх бацькоў, мая зямля»

Панядзелак, 20 красавіка, 13.50, аўд. 220-1.

Старшыня – дацэнт Трус М.В.

Сакратар – выкладчык Жукоўская Т.У.

1. Беларуская міфалогія.

Клубовіч Антон Вячаслававіч, 1 к., 6 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

2. Роля маці ў беларускай сям’і.

Чумакоў Юрый Леанідавіч, 1 к., 3 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

3. Прозвішча як жывая гісторыя роду.

Варвашэнь Кацярына Леанідаўна,  1 к., 8 гр., ТАР.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

4. Семантыка-граматычны тып фразеалагізмаў у аповесці Янкі Брыля “Ніжнія Байдуны”.

Судніковіч Таццяна Міхайлаўна, 3 к., 6 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

5. Камп’ютарны слэнг студэнцкай моладзі.

Белавусава Анастасія Анатольеўна, 1 к., 9 гр., ТАР.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

6. Фразеалагізмы біблейскага паходжання.

Лех Дзмітрый Барысавіч, 1к., 6 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

7. Арніталагічная тэма ў беларускай літаратуры.

Сарокін Ягор Дзмітрыевіч, 2 к., 4 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

8. Вобраз дуба ў беларускім фальклоры і беларускай літаратуры.

Ясімчык Наталля Анатольеўна, 4 к., 4 гр., ТАР.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

9. Хрысціянскія матывы ў творчасці Рыгора Барадуліна і Ніны Мацяш.

Новікава Дарына Аляксандраўна, 2 к., 5 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

10. Асаблівасці складання зборніка казак для дзяцей дашкольнага ўзросту.

Рапановіч Андрэй Віктаравіч, 2 к., 5 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

11. Савецкая патрыятычная песня ў гады Вялікай Айчыннай вайны.

Булко Ірына Юр’еўна, 1 к., 6 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

12. Асаблівасці беларускай і шатландскай балады.

Колб Крысціна Сяргееўна, 2 к., 5 гр.,ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

13. Славутыя беларускія навукоўцы – выпускнікі БДТУ.

Ількевіч Павел Алегавіч, 1 к., 3 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

14. Адметнасць паэтычнага сінтаксісу Максіма Танка ў 80-я гады ХХ стагоддзя.

Бесараб Маргарыта Вадзімаўна, 2 к., 4 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

15. Визуальность в издательском деле: комикс как литературно-графический жанр.

Маркоўка Юлія Мікалаеўна, выпускніца ф-та ВСіП 2015 года.

Навуковы кіраўнік – Трус М. В., загадчык кафедры.

16. Разработка рекламного материала  к 70-летию ОАО “Минский завод «Термопласт»”.

Шукала Дар’я Уладзіміраўна , выпускніца ф-та ВСіП 2015 года.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

17. Характар цэнзурных правак  аповесці В. Быкава “Сотнікаў”.

Круковіч Ірына Валер’еўна, 1 к., 4 гр., ВСіП.

Навуковы кіраўнік – Федарцова Т. М., дацэнт.

18. Вайна ў жыцці і творчасці Івана Шамякіна.

Пузевіч Юлія Ігараўна, 1 к., 7 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Трус М. В., загадчык кафедры.

19. Герой Ліпічанскай пушчы.

Забела Аліна Іванаўна, 1 к., 13 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Трус М. В., загадчык кафедры.

20. Ваенныя дарогі майго прадзеда.

Саўчук Марта Валер’еўна, 1 к., 13 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Трус М. В., загадчык кафедры.

21. “Прыгоды мышкі Пік-Пік” Людмілы Рублеўскай як твор з кола дзіцячага чытання.

Рагель Ганна Сяргееўна, 1 к., 13 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Трус М. В., загадчык кафедры.

22. Літаратурная Касцюкоўшчына і творчасць Алеся Пісьмянкова.

Даўгалёва Вераніка Сяргееўна, 1 к., 13 гр., ХТіТ.

Навуковы кіраўнік – Трус М. В., загадчык кафедры.

 

 

ПАСЯДЖЭННЕ 2-е

«Скарбы спадчыны духоўнай»

Субота, 25 красавіка, 11.40, аўд. 200-4

Старшыня – выкладчык Гусева В.М.

Сакратар – студэнт Ялошка Е.Ю.

 

1. Этнаграфія Магілёўшчыны.

Ялошка Елізавета Юр’еўна, І к.,  ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

2. Гідронімы Беларусі ў легендах і паданнях.

         Шлеева Анастасія Мікалаеўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

3. Асаблівасці храмавага будаўніцтва на Салігоршчыне.

         Кулеш Наталля Уладзіміраўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік –Жукоўская Т. У., выкладчык.

4. Зямлі адзінай людзі (цыганы на Беларусі).

Кляменцева Юлія Валер’еўна, І к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

5. Уладзімір Мулявін – сын сям’і адзінай: Беларусі і Расіі.

Багданава Аляксандра Леанідаўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы  кіраўнік –Жукоўская Т. У., выкладчык.

6.Міфы ў мастацкай культуры Беларусі.

Улашчык Анастасія Вітальеўна,  І к.,  ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік –Жукоўская Т. У., выкладчык.

7. Образ Мадонны в творчестве белорусских художников.

Амельяновіч Ксенія Міхайлаўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Міксюк Р. В., старшы выкладчык.

8. Из истории белорусских бумажных фабрик.

Арцюшэнка Таццяна Міхайлаўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Міксюк Р. В., старшы выкладчык.

9. Славянская тайнопись.

Гараніна Уладзя Андрэеўна, І к.,  ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

10. Невербальные средства передачи информации.

         Кавальчук Алена Уладзіміраўна, Карабанава Крысціна Аляксееўна,  І к.,  ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – Казлякова Т. А., старшы выкладчык.

11. Речевое манипулирование сознанием человека.

Шыбко Алена Сяргееўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

12. Язык Интернета.

Хадаронак Елізавета Уладзіміраўна, І к. ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

13. Переосмысление и преобразование фразеологизмов в литературе и публицистике.

Таразевіч Таццяна Уладзіміраўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

14. Тэндэнцыі развіцця сучаснай беларускай літаратуры.

         Каташ Павел Алегавіч, ІІ к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Савіцкая Н. Я., старшы выкладчык.

15. История буквицы (инициала).

         Яфрэмава Елізавета Михалаўна, І к., ВСіП-4. 

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

16. Буква “Ё” – падчерица  русского алфавита.

Шарстова Вікторыя Аляксандраўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Казлякова Т. У., старшы выкладчык.

17. История возникновения знаков препинания.

         Сідаровіч Кацярына Аляксандраўна, І к., ВСіП-4.

Навуковы кіраўнік – Гусева В. М., выкладчык.

18. Барыс Кіт – чалавек-легенда.

         Ліцвінава Марына Яўгенаўна, ІІ к., ВСіП-5.

Навуковы кіраўнік – Савіцкая Н. Я., старшы выкладчык.

 

25 красавіка 2015 года адбылася студэнцкая канферэнцыя “Скарбы спадчыны духоўнай” (у межах 66-й навукова-тэхнічнай канферэнцыі студэнтаў і магістрантаў БДТУ). На канферэнцыі былі заслуханы 19 выступленняў.  Лепшымі  былі выступленні  студэнтаў І курса 4 групы спецыяльнасці “Выдавецкая справа” факультэта  ВСіП: Яфрэмавай Е.М.,Гаранінай У.А., Шыбко А.С.

Арганізатары канферэнцыі : Гусева В.М., Жукоўская Т.У., Казлякова Т.А.

        

           

24 апреля 2015 г. в БГТУ прошла научно-практическая конференция иностранных учащихся «Русский язык – путь к знаниям», организованная кафедрой белорусской филологии.

В работе конференции приняли участие иностранные учащиеся из Азербайджана, Ирана, Ирака, Ливии, Камеруна, Туркменистана, Таджикистана, Турции, белорусские студенты. Общее количество участников составило 40 человек.

На открытии конференции присутствовали декан по работе с иностранными учащимися Янукович Е.И., заведующий кафедрой белорусской филологии Трус Н.В., преподаватели Козлякова Т.А., Савицкая Н.Е., Жуковская Т.В., Гусева О.Н.

Тематика докладов была разнообразной. Все выступления сопровождались презентацией материала. Участники конференции ознакомились с культурой, историей, обычаями и традициями разных стран. Особо содержательными были выступления магистранта Висама Ал Исаеди (Ирак) на тему «Система информационной безопасности (СУБД Solservers 2008 иoracel 11.2 ); студента второго курса факультета ТОВ Жюниора Хаппи Вако (Камерун) на тему «Богатство флоры и фауны Камеруна; магистранта Мохамада Мухтара  Майтинга (Ливия) на тему «Ливия. Древнейшая цивилизация».

С заключительным словом выступили преподаватели кафедры, которые отметили высокий уровень подготовки докладов и презентаций.

Ответственные за организацию конференции: Козлякова Т.А., Савицкая Н.Е., Жуковская Т.В., Гусева О.Н.

    

      

    

 

Мы зноў лепшыя!

     Па выніках конкурсу БДТУ на лепшую арганізацыю навукова-даследчай работы студэнтаў кафедра беларускай філалогіі перамагла ў намінацыі “Лепшая кафедра па арганізацыі НДР студэнтаў у 2014 годзе” і была ўзнагароджана Дыпломам Савета НДРС універсітэта І ступені.

     У намінацыі “Лепшы кіраўнік навукова-даследчай работы студэнтаў 2014 года” ў ліку пераможцаў названа дацэнт кафедры беларускай філалогіі Кузьміч Вольга Аляксандраўна, персанальна ўзнагароджаная граматай Савета НДРС універсітэта і грашовай прэміяй.

 

Загад рэктара БДТУ ад 30.01.2015 г. № 31. 

    

У рэчышчы выканання дзяржаўных праграм “Маладыя таленты Беларусі” і “Моладзь Беларусі” кафедрай беларускай філалогіі БДТУ ў 2013-2014 гг. арганізавана наступная навуковая і творчая дзейнасць студэнтаў.

На Рэспубліканскі конкурс навуковых прац студэнтаў прадстаўлена 6 работ, з іх 3 работы адзначыны ІІІ катэгорыяй: 

  1. Гардынец Дар’я Аляксандраўна, студэнтка 2 курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў (навуковы кіраўнік –  Трус Мікалай Валянцінавіч, загадчык кафедры беларускай філалогіі, кандыдат філалагічных навук, дацэнт)  – 3 кат.
  2. Маркоўка Юлія Мікалаеўна, студэнтка 4 курса факультэта выдавецкай справы і паліграфіі (навуковы кіраўнік  – Кузьміч Вольга Аляксандраўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі, заслужаны работнік адукацыі Беларускай ССР, выдатнік адукацыі) – 3 кат.
  3. Казлоўская Вікторыя Аляксандраўна, студэнтка ІІ курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў (навуковы кіраўнік – Кузьміч Вольга Аляксандраўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі, заслужаны работнік адукацыі Беларускай ССР, выдатнік адукацыі) – 3 кат.
  4. Несцяровіч Віта Вітальеўна, студэнтка 2-га курса факультэта хімічнай тэхналогіі і тэхнікі (навуковы кіраўнік – Федарцова Тамара Мікалаеўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі БДТУ, кандыдат філалагічных навук)
  5. Місюля Алеся Анатольеўна, студэнтка 2 курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў (навуковы кіраўнік – Кузьміч Вольга Аляксандраўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі, заслужаны работнік адукацыі Беларускай ССР, выдатнік адукацыі).
  6. Яўсцюшына Ганна Уладзіміраўна, студэнтка 2 курса факультэта тэхналогіі арганічных рэчываў, (навуковы кіраўнік – Кузьміч Вольга Аляксандраўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі, заслужаны работнік адукацыі Беларускай ССР, выдатнік адукацыі).

 

На Рэспубліканскі конкурс мастацкай творчасці “Аўтограф” пададзены 62 творчыя работы. Дэвіз конкурсу – «Эпоха таленавітых – дыялог часу і творчасці».

Намінацыі:

  • ”Мне есть, что сказать миру!“;
  • ”Пульсирующее пространство - территория творчества“;
  • ”Мой университет в событиях и лицах“.

Дыпломам 2-й ступені Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ўзнагароджаны:

  • Казарская Лілія (2-гі курс ВCіП), “Памяць”
  • Значонак Дар’я (1-ы курс ВCіП), “Памяць”
  • Усовіч Вольга, “Ветліца”
  • Шкурат Аляксандра, “Ветліца”

Дыпломы 3-й ступені прысуджаны:

  • Астапчык Аляксандры, “Ветліца”
  • Чумаковай Вользе і Выдрыцкай Лізавеце (2-гі курс ВсіП), “Памяць”

Дыпломам 2-й ступені ўзнагароджаны патрыятычны гурток “Памяць”.

Спіс ўдзельнікаў 

 

На ўніверсітэцкі конкурс навукова-даследчых і творчых прац студэнтаў па грамадскіх і гуманітарных навуках,  прысвечаны 70-годдзю з дня вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў, прадстаўлена 126 работ. І катэгорыю атрымалі 3 работы, ІІ катэгорыю – 10, ІІІ катэгорыю – 6.   (протокол)

 

На Рэспубліканскі конкурс творчых работ “Будучае без вайны і нянавісці” прадстаўлена 5 работ удзельнікаў гуртка “Памяць” (4 работы) і літаратурнага клуба “Ветліца” (1 работа).

  1. Значонак Дар’я Аляксандраўна, 1996 года нараджэння, БДТУ, факультэт выдавецкай справы і паліграфіі (1 курс), 4 гр.
  2. Кашуба Карына Аляксандраўна, 1996 года нараджэння, БДТУ, факультэт выдавецкай справы і паліграфіі (1 курс), 4 гр.
  3. Каспяровіч Вадзім Віктаравіч, 1994 года нараджэння, БДТУ, факультэт выдавецкай справы і паліграфіі (2 курс), 4 гр.
  4. Томіна Карына Генадзьеўна, 1994 года нараджэння, БДТУ, факультэт выдавецкай справы і паліграфіі (2 курс), 4 гр.
  5. Бабровіч Дар’я  Віктараўна, 1995  года нараджэння,  БДТУ, лесагаспадарчы факультэт (1 курс), 2 гр.

Кіраўнік гуртка “Памяць”  – Кузьміч Вольга Аляксандраўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі, заслужаны работнік адукацыі БССР, выдатнік адукацыі.

Кіраўнік літаратурнага клуба “Ветліца” – Савіцкая Надзея Яўсееўна, старшы выкладчык кафедры беларускай філалогіі.

                 

                

 

Коллектив кафедры Белорусской филологии неодноркатный победитель конкурса на лучшую организацию НИРС в номинации "Лучшая кафеда по оранизации научно-исследовательской работы студентов"

      

 

 

 

Статистический отчет

о работе Филологической секции

в рамках 65-й студенческой научно-технической конференции БГТУ

 

А. КОЛИЧЕСТВЕННАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА РАБОТЫ СЕКЦИИ
1.    Количество докладов по подсекциям:

Подсекция

Планировалось докладов

Фактически заслушано

1.

Жыві і помні.

24

12

2.

Мой радавод спыніць вайна хацела…

7

7

3.

Праз мінулае – у будучыню.

14

16

4.

Мовы рысы непаўторныя.

12

12

5.

Вайна. Народ. Перамога.

15

13

6.

Русский язык – язык межнационального общения.

21

21

7.

Язык. История. Культура.

15

17

ВСЕГО

108

98

2.    Присутствовало на заседаниях секции (подсекции):

 

Студентов-докладчиков

Студентов-слушателей

Научно-педагогических работников

на первом заседании

12

31

2

на втором заседании

7

15

2

на третьем заседании

16

20

2

на четвёртом заседании

12

32

2

на пятом заседании

13

24

6

на шестом заседании

21

20

6

на седьмом заседании

17

48

2

ВСЕГО

98

190

22

Б. КАЧЕСТВЕННАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА РАБОТЫ СЕКЦИИ
1.    Авторы докладов на конференции, признанных лучшими*:

Кафедра

белорусской филологии

 

ФИО докладчика (полностью)

Факультет,

курс, группа

Кузьмич Ольга

Александровна

Ганисевская Екатерина Олеговна

ТТЛП, 1,2

Глушнева Екатерина Владимировна

ИДиП, 1,8

Бобрович Дарья Викторовна

ЛХФ, 1, 2

Цвирко Мария Викторовна

ТТЛП, 1, 2

Федорцова Тамара Николаевна

Трус Николай Валентинович

Судникович Татьяна Михайловна

ХТиТ, 2,6

Ковальчук Анна Юрьевна

ТОВ, 2,3

Денисюк Анна Валерьевна

ТОВ,1,4

Трус Николай Валентинович

Федорцова Тамара Николаевна

Шиканов Сергей Сергеевич

ТОВ,1,3

Назарочкина Ольга Владиславовна

ТОВ,1,3

Гусева Ольга Николаевна

Тарасевич Ксения Тарасовна

ИДиП, 1,4

Новикова Дарина Александровна

ИДиП, 1, 5

Кузьмич Ольга

Александровна

Тарасова Дарья Николаевна

ИДиП, 2,5

Хорова Анна Александровна

ИДиП, 1, 7

Мокрицкая Анна Александровна

ИДиП, 2, 5

Щигельская Екатерина Эдуардовна

ИДиП, 2, 5

Козлякова Тамара Александровна

Савицкая Надежда Евсеевна

Ораз Джумабаев

ХТиТ, 3, 4

Гусева Ольга Николаевна

Касперович Вадим Викторович

ИДиП, 2, 4

Шкурат Александра Алексеевна

ИДиП, 2, 4

Тарасова Дарья Николаевна

Щигельская Екатерина Эдуардовна

ИДиП, 2, 5


2.    Количество докладов, рекомендованных к публикации в сборнике материалов докладов

 

№ подсекции

1

2

3

4

5

6

7

Количество докладов

0

0

5

2

0

1

1

Доклады, рекомендованные к публикации в сборнике материалов докладов

Кафедра

 

ФИО докладчика (полностью)

Факультет,
курс, группа

Савицкая Надежда Евсеевна

  1.  

Джумабаев Ораз

ХТиТ, 3, 4

Жуковская Таресса Владимировнга

Гусева Ольга Николаевна

  1.  

Касперович Вадим Викторович

ИДиП 2, 4

  1.  

Тарасевич Ксения Тарасовна

ИДиП 1, 4

  1.  

Новикова Дарина Александровна

ИДиП 1, 5

Федорцова Тамара Николаевна

  1.  

Судникович Татьяна Михайловна

ХТиТ 2, 6

  1.  

Ковальчук Анна Юрьевна

ТОВ 2, 3

  1.  

Денисюк Анна Валерьевна

ТОВ 1, 4

  1.  

Запатылок Алеся Григорьевна

ИЭФ 1, 2

Всего докладов: 8

Статистический отчет скачать